Yerli Yapım Hacker Filmi: ‘Tehdit: Siber Çöküş’

Yerli Yapım Hacker Filmi: ‘Tehdit: Siber Çöküş’

Kategori - Teknoloji Haberleri
1029
0

Beyaz perdede tanınmışlığı giderek artan ‘siber saldırı’ filmlerine şimdi de yerli bir yapım ekleniyor.

İçinde bulunduğumuz siber çağın yaşantımıza kattığı önemli iki kelime var; hack ve hacker’lık. İnternet artık bizim açımızdan her şey olmuş durumda ve internete olan bu bağlılığımız da bizi hacker’lara karşı savunmasız yapıyor.

Hacker’lar gün geçtikçe daha tehlikeli hale geliyor ve bu tanınmışlık onların sinemada birçok filmde karşımıza çıkmalarını da sağlıyor. Şimdi ise bu filmlere bir de yerli yapım ekleniyor; Tehdit: Siber Çöküş.

Mascot Film ve m3 Film yapımı olan Tehdit: Siber Çöküş’ün konusu şu şekilde;

”Yıllarını siber suça vermiş bir Hacker, devlet tarafından aranmaktadır. Siber Güvenlik Teşkilatı’nın aradığı bu Hacker uluslararası şirketlere zarar vermektedir, birçok şirket ağına sızıp, şirket içi özel bilgileri hackleyerek diğer ülkelerdeki kişi ve kurumlara satmaktadır.

2 yıldır peşinde oldukları bu Hacker için başlatılan bir operasyon, başbakanlığa bağlı özel birim Siber Güvenlik Teşkilatı tarafından yürütülmekte ve birimin başında olan başkan Mithat tarafından yakından takip edilmektedir. Amaçları bu Hacker’ı yakalamak, bunun yanı sıra devlet için etkin bir rolde kullanmaktır. Kod adı Kurtbey olan bu Hacker, iki yılın sonunda bir iş için topladığı hacker grubu yeni bir saldırı girişiminde bulunlinkar. Grubun açık vermesi ile Siber Güvenlik birimini tetiklerler. Birim çabucak yerlerini belirleme etmeye çalışır. Grup verdikleri açıktan kaynaklı daha çok gizliliğini koruyamaz ve açığa çıkarak yakalanırlar, yalnız grubun lideri olan Kurtbey için her şey yeni başlamaktadır.”

Facebook Sayfası

Web Sitesi

Hoşunuza Gidebilir

Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Dünyaca ünlü olan sosyal fotoğraf paylaşım sitesi olan