Whatsapp’a yeni hikayeler özelliği geliyor!

Whatsapp’a yeni hikayeler özelliği geliyor!

Kategori - Teknoloji Haberleri
859
0

Whatsapp’a yeni hikayeler özelliği geliyor!

Snapchat’i taklit etmeyen az sayıdaki platformdan biri olan WhatsApp, bugün itibariyle bu özelliğini kaybediyor. WhatsApp, Snapchat ve Instagram Hikayeler aynısı WhatsApp Status’u bugün itibariyle kullanıma sundu. WhatsApp kullanıcıları Status sekmesi üzerinden ufak efekt ve biçimlerle müdahale edebildikleri fotoğraf, video ve GIF’leri uçtan uca şifrelenmiş olarak birbirleriyle paylaşabilecek ve bu paylaşımlar 24 saat sonra kendi kendine silinecek.

Kasım ayından beri sınırlı sayıda kullanıcı tarafından test edilen ve beta sürecinde olan yeni durum özelliği, bütün Android, iOS ve Windows Phone kullanıcıları için sunuldu. İlk olarak 2009 yılında karşımıza çıkan WhatsApp, 24 Şubat’ta 8. yaşını kutlayacak.

Blog paylaşımında programlarının mesajlaşma özelliğini sunan olmadan evvel durum (status) özelliğini sunan olduğunu belirten WhatsApp, güncellenen durum özelliği vasıtası ile fotoğraf, video ve GIF paylaşmanıza imkân sağlayacak. Kısacası Snapchat aynısı bir kullanımı olan olacak olan güncellenen durum özelliğinin içerisine yüklenen fotoğraf ,GIF ve videolar 24 saat içerisinde silenecek.

Ayrıca paylaşılan resimlerin kimin tarafından görülebileceğini de ayarlar bölümünden saptamak mümkün. Blog paylaşımında yayınlanacak olan resimlerin tıpkı WhatsApp mesajlaşmaları üzere uçtan uca şifreleneceği de belirtilmiş.

Snapchat’le başlayan 24 saat içerisinde silinen kısa video ve fotoğraf furyası, geçtiğimiz yıl Instagram‘a hikayeler özelliği olarak eklenmişti. Facebook’un sahibi olduğu Instagram’ın en büyük rakiplerinden birini taklit etmesi büyük reaksiyon almasına neden olsa da, hikayeler özelliği kısa zaman içerisinde başarıya erişerek günlük 150 milyon kullanıcıya kadar ulaştı.

Şimdi ise aynı fırsatı sahibi olduğu diğer bir platformda da kullanmak isteyen Facebook, belki de güncellenen durum özelliği ile WhatsApp’a Instagram hikayeler aynısı reklamlar getirecek.

Yazar Hakkında

2014 den bu yana teknoloji ile ilgili sorunların çözümlerini ve ipuçlarını kendi web sitemde paylaşmaktayım.

Hoşunuza Gidebilir

Spotify Premium Ücretsiz Kullan (Android)

Merhaba, sevgili Hidden Siber okurları bu makalemizde sizlere