Facebook Whatsapp Bilgilerini Kullanıyor!

Facebook Whatsapp Bilgilerini Kullanıyor!

Kategori - Teknoloji Haberleri
1068
0

tr-android-whatsapp-hesap-bilgilerini-kapatma

WhatsApp geçtiğimiz günlerde yaptığı güncelleme ile milyonlarca kişileri tehdit oluşturacak bir özellik ekledi. Bu özelliği birçok kişi bilmese de yine karşısına çıkmıştır kesinlikle. Neydi peki bu özellik?

WhatsApp’ın yeni kullanıcı sözleşmesine göre artık şahsi bilgileriniz Facebook ile paylaşılacak. Peki bu hesap bilgi paylaşımını android ve ios cihazlarda nasıl kapatılabilir?

WhatsApp, Facebook tarafından satın alınmasından sonra ortaya çıkan yeni bir sözleşme gereği ile WhatsApp bilgileriniz Facebook ile paylaşılacak. Bu sözleşmeye göre WhatsApp kullanıcı bilgileri Facebook veritabanı ile eşleştirilecek. Yapılan açıklamalarda bu bilgiler diğerları tarafından görüntülenemeyecek olsa da ilerleyen günlerde herhangi bir reklam çalışmasında Facebook bu bilgilerden faydalanması söz konusu. Facebook daha iyi reklamlar için sizin bilgilerinizi kullanarak her yere ulaşmaya çalışacak. Peki Whatsapp hesap bilgi paylaşımı nasıl kapatılır?

Whatsapp’a girdikten sonra ;

Android

Ayarlar > Hesap kısmıne girip burada bulunan “Hesap bilgilerimi paylaş” opsiyonu kapalı duruma getirmeniz gerekiyor.

wp1

İos

Ayarlar > Hesap kısmınde “Hesap bilgilerini paylaş” opsiyonuni kapalı duruma getirip “Paylaşma” olarak onayladıktan sonra bilgilerinizi paylaşmıyor duruma geleceksiniz.

wp ios

Hoşunuza Gidebilir

Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Dünyaca ünlü olan sosyal fotoğraf paylaşım sitesi olan