Instagram’a Zoom Özelliği Geldi!

Instagram’a Zoom Özelliği Geldi!

Kategori - Teknoloji Haberleri
1007
0

Facebook’un bünyesine katıldıktan sonra hem reklam, hem dizayn hem de çeşitli özellikler konusu ile ilgili ciddi radikal değişikliklere gidenInstagram, bu kez Instagram kullanıcılarının pek de alışık olmadığı yeni bir özelliğini duyurdu.

Instagram’ın kendi Instagram hesabı üzerinden paylaşılan gönderiyle beraber ilk olarak iOS işletim sistemi üzerindeki Instagram kullanıcılarının fotoğraflara ve videolarayakınlaştırma (büyütme) yapabileceği açıklandı. Bu özelliğin yakın zamanda Android’e de gelmesi bekleniyor.

Açıkçası fotoğraflarda ve videolarda kullanıcıların hiçbir biçimde yakınlaştırma yapamaması bazı kullanıcıları rahatsız etse de Instagram’ın başka servislere göre farkını koyan özellikler arasında yer alıyordu. Zaten daha evvel düşük olan resim çözünürlüğünde de yakınlaştırma yapmak anlamsız kalabilirdi, yalnız günümüzdeki Instagram içeriklerinin standartları büyütmeözelliğinin işe fayda bir biçimde görüntüyü ayrıntılı görebilmek açısından elverişli.

Snapchat ve başka rakip sosyal ağları ezerek tekel haline gelmek isteyen Facebook, anlaşılan önümüzdeki günlerde Instagram ve WhatsApp’ta hız kesmeden yeniliklerine devam edecek. Bu iş nereye varacak bilmiyoruz fakat Facebook’un hedefi bütün internet kullanıcılarını Facebook ekosisteminin bir parçası yapmak.

Hoşunuza Gidebilir

Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Dünyaca ünlü olan sosyal fotoğraf paylaşım sitesi olan