Google, Chrome Apps Desteğini Kesiyor!

Google, Chrome Apps Desteğini Kesiyor!

Kategori - Teknoloji Haberleri
978
0

Chrome Apps Tarihe Karışıyor

Dört yıl önce Google, Uygulamalar fikrini piyasaya sürdü. Google Uygulamalarvasıtası ile programları sanki normal programlar üzere kullanabiliyorduk. Fakat Google son açıklamasında Google Uygulamalar’ın yalnızca Google Chrome kullanıcılarının %1’i tarafından kullanıldığı gerekçesiyle kapatılacağını duyurdu.

Google Uygulamalar, Google tarafından Chrome’u bir tarayıcıdan çok programlarla donatılmış bir işletim sistemi üzere olması için yapıldı. Hatta internet bağlantınız olmasa bile Google Uygulamalar’ı kullanabiliyorduk. Yaptığımız değişimler kendi bilgisayarımıza kaydedilip, internete bağlandığımızda Google ile senkronize olabiliyordu. Bunların yanı sıra Google Uygulamalar’ı Chrome’dan bağımsız bir standalone programsı şeklinde de kullanma olanağımız vardı.

2016’ın sonlarına doğru yeni Chrome programları yalnızca Chrome OS üzerinden gösterilecek. Var olan programlar ise 2017’nin yarısına kadar masaüstü programsı şeklinde de kullanılabilecek. 2018’in başlarında ise yalnızca Chrome OS kullanıcıları Chrome programlarını kullanabilecek. Şu anda bile çoğu Chromebook kullanıcılarının tercih etti Chrome programları acaba bu kötü gidişatı değiştirebilecek mi? Değiştiremese dahi Google’ın Chrome OS kullanıcılarına yönelik tedbirler alacağı aşikar gözüküyor.

chrome-apps

Yazar Hakkında

Hoşunuza Gidebilir

Windows 8.1 Pro Msdn Full Türkçe İndir

Windows 8.1 Pro Msdn Full Türkçe İndir Microsoft